Выбрать страницу

Серед чисельних факторів, що впливають на просування сайту, хостинг займає далеко не останнє місце за важливістю.

Щоб визначити рівень впливу хостингу на SEO, давайте для початку звернемося до теорії.
Отже, хостинг — це послуга по виділенню фізичного простору на сервері, який має безперебійний доступ до інтернету, під розміщення певного виду інформаційних даних.
Найчастіше поняття хостингу асоціюється з розміщенням сайтів.

Хостинг і просування сайту.

Виходячи з цього визначення, як думаєте, чи впливає хостинг на просування сайту?

Однозначно, так. І зараз Ви дізнаєтеся чому.

1. В першу чергу від доступності веб-сайту залежить його потрапляння в індекс пошукових систем.

Показник, що характеризує безперебійний час роботи веб-ресурсу, носить назву «аптайм» (англ. Uptime). Ідеальним значенням його є 99,98%.

Вплив хостингу на SEO можна простежити в наступному прикладі: якщо вибрати сервер, який буде давати ресурсу не надто високий аптайм (припустимо, 98%), існує ймовірність виникнення ситуації, коли під час візиту пошукового бота він буде недоступний деякий час (2 хвилини з 100).

Це стане причиною, по якій індексація веб-ресурсу не буде зроблена. Крім того, наступний візит робота буде значно відсунуто за часом. Цілком природно, що це неминуче призведе до падіння позицій сайту.

2. Дуже складно виконувати просування сайту, хостинг якого безкоштовний, через низький рівень довіри пошукових систем. Вони свідомо погано індексують і занижують позиції подібних ресурсів оскільки вважають, що серйозні проекти розміщуються завжди тільки на платних серверах.

3. З огляду на той факт, що практично всі, хто використовують методи чорного SEO, на хостингах безкоштовного типу розміщують сайти-дорвеи, подібне «сусідство» вкрай негативно позначається на всіх інших «мешканців». Використовуючи нетрастовий хостинг, про просування сайту можна навіть не мріяти.

4. Не всі безкоштовні варіанти означають негативний вплив хостингу на SEO-просування. Багато авторитетних хостерів пропонують безкоштовні пакети послуг з обмеженим функціоналом. Це може ускладнити роботу з сайтом для Вас, але поганого впливу хостингу на SEO в даному випадку не буде.

Вибір сервера для свого сайту:

1. Для масштабного і об’ємного за кількістю сторінок проекту вплив хостингу на SEO-просування може бути особливо помітним. Адже недостатньо продуктивний сервер не зможе підтримувати повноцінну роботу веб-ресурсу без помилок і зависань. Для цієї мети найкраще підийде виділений сервер (хоч це і недешево).

3. Вплив, який може надавати хостинг на просування сайту досить легко відстежити через поведінкові чинники. Чим частіше відвідувачі веб-ресурсу стикаються з проблемами під час роботи з ним, тим більше буде % відмов і менше глибина перегляду сторінок. Отже, його позиції будуть падати при обліку пошуковими системами цих даних.

Крім усього перерахованого вище, перед тим як вибрати сервер і почати використовувати платний або безкоштовний хостинг потрібно врахувати, що:

• поганий Аптайм, повільна швидкість завантаження сайту, обмежений обсяг дискового простору, низький рівень або відсутність технічної підтримки, домен третього рівня — постійні супутники безкоштовного хостингу;

• платний сервер, як правило, надає привілеї в формі підвищеного пріоритету використання процесора, достатнього для нормальної роботи обсягу оперативної пам’яті і дискового простору, домен другого рівня, технічну підтримку (часто цілодобову).

Чи впливає хостинг на просування сайту?

Безумовно!

І Ви тільки що в цьому переконалися, принаймні, теоретично.
Тепер Ви двічі подумаєте, перш ніж вибрати платний або безкоштовний хостинг, знаючи що потрібно обов’язково враховувати його якість перед розміщенням свого веб-сайту на ньому.